Jak wynika z raportu “Roczne oceny jakości powietrza – raporty wojewódzkie” z 2023 roku, opracowanego przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska i opublikowanego przez Polski Alarm Smogowy, Małopolska okazała się województwem z największą liczbą zanieczyszczonych miast. Wygrała w kategoriach zarówno “Miasta z największą liczbą dni smogowych” oraz “Miasta z najwyższym rocznym stężeniem pyłu PM10” (w obu przypadkach na równi z województwem śląskim), jak i “Miasta o najwyższym średniorocznym stężeniu rakotwórczego benzo(a)pirenu” (tutaj uzyskała znaczną przewagę). Wyniki te, jak również codzienne doświadczenie mieszkańców, pokazuje, jak ważne jest bezzwłoczne zadbanie o jakość wdychanego powietrza.

Rekuperacja Kraków – dlaczego jest ważna?

Nie ulega wątpliwości, że konieczne są zmiany odgórne. Zanim jednak takie zmiany nadejdą i dadzą oczekiwane efekty, można i warto zadbać o swoje życie, zdrowie i samopoczucie samodzielnie. Tutaj z pomocą przychodzi rekuperacja. Kraków to miasto obsługiwane przez firmę Centrum Rekuperacji, w których możesz uzyskać wsparcie naszego doradcy:

  • Adam Skolasiński: 519 088 316, handlowy@centrumrekuperacji.pl

No dobrze, ale czym tak właściwie ta rekuperacja jest i na czym polega? Szczególnie istotna rekuperacja w Krakowie i całym województwie małopolskim to nowoczesny system wentylacji budynku, dzięki któremu możliwe jest odcięcie się od zanieczyszczonego powietrza z zewnątrz (walory czystego, świeżego i zdrowego powietrza bez otwierania okien, a do tego ciszy niezbędnej do wypoczynku w domu bądź skupienia w pracy) oraz odzyskiwanie ciepła na bieżąco (korzyść ekonomiczna i wartość ekologiczna). Rekuperacja w Krakowie zapewnia ochronę przed smogiem poprzez obieg zamknięty powietrza z jednoczesnym starannym filtrowaniem go.

Montaż rekuperacji Kraków i więcej – długofalowa opieka nad klientem

Chociaż montaż rekuperacji w Krakowie to istotny krok na drodze do polepszenia jakości wdychanego na co dzień powietrza, wcale nie jest najważniejszy. W Centrum Rekuperacji stawiamy na podejście holistyczne, zapewniające klientowi opiekę od pierwszego kontaktu – rozmowy telefonicznej czy e-maila – aż po długofalową obsługę posprzedażową. W praktyce oznacza to tyle, że możesz liczyć nie tylko na montaż rekuperacji w Krakowie – w domu lub firmie – ale także na wcześniejszy dobór najlepszego urządzenia do Twoich potrzeb i możliwości, następnie zaś na serwis, naprawę, czyszczenie i wszelkie inne czynności związane z Twoim rekuperatorem. Pomożemy Ci zarówno w okresie gwarancyjnym, jak i po jego zakończeniu. Zadzwoń lub napisz i poznaj nas!

Klimatyzacja Kraków

Oddychanie świeżym, czystym, zdrowym powietrzem to ogromna przyjemność. Jednak komfort w pomieszczeniach zyskasz nie tylko dzięki sprawnej rekuperacji. Polecamy Ci także klimatyzację – Kraków jest miastem, w którym szczególnie warto połączyć te nowoczesne rozwiązania. Podczas gdy rekuperator da Ci powietrze potrzebne do zachowania dobrego zdrowia, klimatyzator wpłynie na komfort termiczny wiosną i latem. Kiedy z nieba będzie lał się żar, ustawisz preferowaną temperaturę i zapomnisz, że na zewnątrz można się roztopić.

Tak samo jak w przypadku rekuperacji oferujemy:

  • dobór klimatyzacji (Kraków, reszta województwa małopolskiego)
  • montaż klimatyzacji (Kraków, reszta województwa małopolskiego)
  • przegląd klimatyzacji (Kraków, reszta województwa małopolskiego)
  • serwis klimatyzacji (Kraków, reszta województwa małopolskiego)
  • naprawę klimatyzacji (Kraków, reszta województwa małopolskiego)

Wyjątkowo popularna jest klimatyzacja do domu w Krakowie, ale pamiętaj, że to świetnie rozwiązanie również do firmy i innych budynków, w których przebywają ludzie.

Rekuperacja i klimatyzacja Kraków – montaż dodatkowych elementów systemów

Dla klientów wybierających klimatyzację lub rekuperację w Krakowie – a także łączących oba systemy w jeden – przygotowaliśmy wartościowe dodatki jeszcze bardziej poprawiające komfort przebywania w domu lub firmie. Są to:

  • ogrzewanie nadmuchowe – korzystne rozszerzenie klimatyzacji, dzięki któremu można już nie tylko chłodzić się wiosną i latem, ale także ogrzewać jesienią i zimą,
  • gruntowy wymiennik ciepła – element rozszerzonego systemu rekuperacji, dzięki któremu temperatura powietrza nawiewanego do pomieszczeń jest – w zależności od warunków na zewnątrz – obniżana lub podwyższana,
  • pompa ciepła – urządzenie do ekologicznego i budżetowego, a zarazem efektywnego ogrzewania budynku i wody użytkowej.